Žádný sex nebyl, bránila tanečnice Ruby Berlusconiho

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
4. 4. 2013 20:30
Mladá Maročanka tvrdí, že vůči ní vyšetřovatelé vedou psychologickou válku
Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, zvaná Ruby, a někdejší italský premiér Silvio Berlusconi.
Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, zvaná Ruby, a někdejší italský premiér Silvio Berlusconi. | Foto: Reuters

Milán - Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, známější pod pseudonymem Ruby, popřela, že by měla v minulosti sex s tehdejším italským premiérem Silviem Berlusconim.

Během svého vystoupení před novináři u budovy milánského soudu však přiznala, že v minulosti lhala o svém původu.

Proces v mediálně sledované kauze Rubygate, v níž Berlusconi čelí obvinění z placeného pohlavního styku s nezletilou, má pokračovat 22. dubna.

Poškozená pověst

V emotivním prohlášení, které přečetla ze šesti stran papíru, Mahrúgová nařkla vyšetřovatele případu z pokusu o vedení psychologické války vůči její osobě.

Média pak zkritizovala za poškozování její pověsti. Nebyla prý prostitutkou ani neměla sex s Berlusconim. "Nemám se zač stydět ani co skrývat," řekla.

Aféra Rubygate propukla v roce 2010 a patří v Itálii k mediálně nejsledovanějším. Berlusconi i Mahrúgová popírají obžalobu, že měli pohlavní styk za peníze v době, kdy dívce ještě nebylo 18 let, což je v Itálii trestné.

Vyšetřovatelé zároveň tvrdí, že bývalý předseda vlády zneužil své pravomoci, když se intervencí u policie snažil zabránit tomu, aby byla dívka zatčena kvůli podezření z krádeže.

Mubarakova příbuzná

Mahrúgová byla tanečnicí, která podle obžaloby poskytovala na večírcích v Berlusconiho vile placené sexuální služby. Obvinění z prostituce sice popřela, přiznala však, že se expremiéra pokusila obelhat v otázce svého původu.

Tvrdila totiž, že je příbuznou bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Berlusconi pak hájil svou snahu zabránit jejímu zatčení tak, že chtěl v souvislosti s jejím původem předejít diplomatickému incidentu.

"Je mi to líto. Udělala jsem velkou chybu, když jsem tvrdila, že jsem Mubarakovou příbuznou," řekla novinářům a předložila na ukázku jeden ze svých cestovních pasů, do nějž doplnila falešné příjmení Mubaraková.

Vyplatí se zdržování?

Proces byl v posledních týdnech několikrát odročen, hlavním důvodem byla Berlusconiho nemoc či jeho přítomnost v parlamentu. Jeho advokáti rovněž podali stížnost na údajnou podjatost milánských soudců.

Soud se koná pro expremiéra v citlivé době povolebních vyjednávání, v nichž se jakožto lídr středopravé koalice opět pokouší získat podíl na vládě a nabízí spolupráci vítězi voleb Pieru Luigimu Bersanimu.

Snaha o zdržování soudního řízení se politikovi může vyplatit. V minulosti už několikrát unikl trestu právě kvůli tomu, že projednávání případů trvalo příliš dlouho, takže byla překročena promlčecí lhůta.

 

Právě se děje

Další zprávy