Žádná vražda. Německá policie rozplétá případ tří mrtvých členů sekty z Pasova

ČTK ČTK
12. 8. 2019 15:32
Tři lidé zabití kuší, jejichž těla se našla v květnu v jednom z penzionů v bavorském Pasově, zřejmě zemřeli o své vůli. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že dvě oběti s jejich zřejmým souhlasem po omámení zabila 30letá žena, která pak spáchala sebevraždu, napsala agentura DPA s odvoláním na sdělení mluvčího pasovské prokuratury.
Penzion, kde policie našla tři těla.
Penzion, kde policie našla tři těla. | Foto: ČTK

Před třemi měsíci byli v pasovském penzionu spolu se zřejmou střelkyní nalezeni 53letý muž a 33letá žena. Zatímco v tělech muže a starší ženy bylo zabodnuto několik šípů, mladší měla v těle šíp pouze jeden. V pokoji, kde zemřeli, se také našly tři kuše.

S tímto případem podle všeho souvisí i smrt dalších dvou žen ve věku 19 a 35 let, které byly rovněž v květnu objevené v dolnosaském Wittingenu v bytě střelkyně z pasovského penzionu. Obě zemřely na otravu a podle mluvčího pasovské prokuratury Waltera Feilera "mnohé nasvědčuje" tomu, že spáchaly sebevraždu.

Všech pět mrtvých patřilo k sektě věřící v opakované narození, jejímž vůdcem byl 53letý muž, který zemřel v Pasově. Svého života se rozhodli vzdát, aby "se narodili na jiném místě nebo v jiném čase nového světa či nového systému".

 

Právě se děje

Další zprávy