Hasič zachránil běžkyni život při útoku na bostonský maraton. Teď je čeká svatba

Zahraničí Zahraničí
5. 2. 2017 10:08
Dvě bomby, které vybuchly na maratonu v Bostonu v roce 2013, zabily tři lidi a stovky dalších zranily. Nechybělo mnoho a čtvrtou obětí mohla být Roseann Sdoiová – nebýt hasiče Michaela Materii, který jí zachránil život. Z místa, které se stalo svědkem krvavého útoku, ji odvezl do nemocnice. Společné přátelství přerostlo v lásku a pár se bude na podzim brát.
Bostonský maraton v dubnu roku 2013.
Bostonský maraton v dubnu roku 2013. | Foto: Reuters

Boston – Den, který jí navždy změnil život. Nejenže jen o vlásek unikla smrti, ale také poznala svého budoucího manžela. Roseann Sdoiovou zachránil při útoku na bostonský maraton v americkém státě Massachusetts hasič Michael Materia. Nyní se budou brát.

"Snažil se mě držet, abych nespadla," popisuje Roseann dramatický převoz do nemocnice.

Žádná sanitka nebyla zrovna k dispozici, a tak ji tam Michael musel dopravit na lehátku na zadním sedadle policejního auta. Celou dobu byla Roseann plně při vědomí.

Ještě na místě činu ji hasič škrtidlem pevně obvázal pravou nohu, která silně krvácela.

O část pod kolenem nakonec přišla, ale dnes už plně funguje s protetickou náhradou. I tak ale měla štěstí. Při bostonském masakru v dubnu roku 2013, který měli na svědomí bratři Džochar a Tamerlan Carnajevovi, zemřeli celkem tři lidé.

Dva měsíce od masakru – jen co se Roseann trochu zotavila – si s Michaelem vyšli na první rande. Po několika měsících se přátelství změnilo v lásku.

"Strávili jsme spolu mnoho času. Poznali jsme se a vzniklo mezi námi silné pouto," popisuje Roseann pro list The New York Times.

"Uvnitř nás obou něco rostlo, tak potichu a nenápadně. Věřím tomu, že některé věci se prostě dějí z určitého důvodu," dodává Roseann.

Pár plánuje svatbu v rodinném kruhu na letošní říjen nebo listopad.

 

Právě se děje

Další zprávy