Hasič zachránil běžkyni život při útoku na bostonský maraton. Teď je čeká svatba

Zahraničí Zahraničí
5. 2. 2017 10:08
Dvě bomby, které vybuchly na maratonu v Bostonu v roce 2013, zabily tři lidi a stovky dalších zranily. Nechybělo mnoho a čtvrtou obětí mohla být Roseann Sdoiová – nebýt hasiče Michaela Materii, který jí zachránil život. Z místa, které se stalo svědkem krvavého útoku, ji odvezl do nemocnice. Společné přátelství přerostlo v lásku a pár se bude na podzim brát.
Bostonský maraton v dubnu roku 2013.
Bostonský maraton v dubnu roku 2013. | Foto: Reuters

Boston – Den, který jí navždy změnil život. Nejenže jen o vlásek unikla smrti, ale také poznala svého budoucího manžela. Roseann Sdoiovou zachránil při útoku na bostonský maraton v americkém státě Massachusetts hasič Michael Materia. Nyní se budou brát.

"Snažil se mě držet, abych nespadla," popisuje Roseann dramatický převoz do nemocnice.

Žádná sanitka nebyla zrovna k dispozici, a tak ji tam Michael musel dopravit na lehátku na zadním sedadle policejního auta. Celou dobu byla Roseann plně při vědomí.

Ještě na místě činu ji hasič škrtidlem pevně obvázal pravou nohu, která silně krvácela.

O část pod kolenem nakonec přišla, ale dnes už plně funguje s protetickou náhradou. I tak ale měla štěstí. Při bostonském masakru v dubnu roku 2013, který měli na svědomí bratři Džochar a Tamerlan Carnajevovi, zemřeli celkem tři lidé.

Dva měsíce od masakru – jen co se Roseann trochu zotavila – si s Michaelem vyšli na první rande. Po několika měsících se přátelství změnilo v lásku.

"Strávili jsme spolu mnoho času. Poznali jsme se a vzniklo mezi námi silné pouto," popisuje Roseann pro list The New York Times.

"Uvnitř nás obou něco rostlo, tak potichu a nenápadně. Věřím tomu, že některé věci se prostě dějí z určitého důvodu," dodává Roseann.

Pár plánuje svatbu v rodinném kruhu na letošní říjen nebo listopad.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 3 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy