Záchranáři vyprošťovali Češku, která s dětmi uvázla v Tatrách

ČTK ČTK
11. 8. 2018 12:24
V Západních Tatrách na Slovensku v sobotu ráno uvázla osmatřicetiletá česká turistka se dvěma dětmi ve věku 12 a 16 let. Na místě zasahovala horská záchranná služba, informoval server Aktuality.sk. Incident se obešel bez zranění. Rodina chtěla na stezce překročit horský potok a sestoupit do Hlubokého údolí. V místě však není most a potok se po deštích rozvodnil. "Záchranáři po příchodu na místo za pomoci lanové techniky převedli rodinu přes potok, zahřáli je a poskytli jim teplé tekutiny," uvedla na svých stránkách slovenská horská služba. "Turisté v doprovodu záchranářů pak sešli do Jaloveckého údolí, odkud pokračovali samostatně vlastním motorovým vozidlem," dodala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy