Záchranáři nenašli 52 osob z lodi, která se potopila u Ruska

ČTK ČTK
2. 12. 2014 8:02
Na palubě jihokorejského plavidla Oryong 501 bylo 60 lidí. Záchranné práce komplikuje počasí.
Foto: Aktuálně.cz

Moskva/Soul - Záchranáři zatím nenašli 52 osob z jihokorejské rybářské lodi, která se v pondělí potopila v Beringově moři u pobřeží ruského poloostrova Čukotky. Informovala o tom společnost, která loď provozovala.

Na palubě jihokorejského plavidla Oryong 501 o výtlaku 1753 tun bylo 60 lidí: ruský inspektor, 11 Jihokorejců, 35 Indonésanů a 13 Filipínců. Zatím byla oficiálně potvrzena jen jedna oběť - jihokorejský námořník.

Zachránit se podařilo ruského inspektora a šest zahraničních členů posádky.

"Noční záchranné práce nepřinesly žádné výsledky a 52 lidí je stále pohřešováno," řekl AFP mluvčí společnosti Sajo Industries. Místo neštěstí podle něj pročesávají čtyři lodě, jejich snahu však maří špatné počasí a rozbouřené moře.

Jihokorejské plavidlo se podle ruských úřadů zřejmě převrátilo poté, co ho při vytahování sítí s úlovkem zasáhla velká vlna.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy