Začala paralympiáda

Začala paralympiáda
Pochodeň v rukou Rollyho and Betty Foxových, rodičů kanadského sportovce Terryho Foxe. Tomu lékaři v 18 letech diagnostikovali rakovinu a amputovali mu nohu. Terry Fox poté na podporu nemocných rakovinou běžel napříč Kanadou. Po uběhnutí 5373 km musel běh přerušit a na rakovinu poté zemřel.
Britský tým během zahajovacího ceremoniálu
Producent ceremoniálu Patrick Roberge označil zahajovací show za "neuvěřitelně rodinnou"
Foto: Reuters
Zdeněk Mihalco
13. 3. 2010 8:13

V kanadském Vancouveru začala zahajovacím ceremoniálem paralympiáda. Pořadatelé slibovali pompézní podívanou. Podle producenta show Patricka Robergase v něm objevilo pět tisíc aktérů od 4 do 92 let. Při jubilejních desátých zimních hrách se o medaile střetnou sportovci ze 34 zemí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté.

Americký generál Kenneth McKenzie v pátek útok označil za "tragickou chybu" a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho slov nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy