Zabíráte si na pláži lepší místo ručníkem pohozeným přes noc? V Itálii za to hrozí pokuta 200 eur

ČTK ČTK
9. 8. 2016 9:00
Italské úřady od Toskánska po Sardinii mohou od nynějška pokutovat ty, kdo si zabírají nejlepší místa na veřejných plážích tak, že si tam přes noc nechají například ručník nebo lehátko. Za toto jednání, které bývá považováno za nefér vůči ostatním návštěvníkům dodržujícím pravidla, může v krajním případě padnout pokuta až 200 eur (asi 5400 korun). Informoval o tom britský list The Guardian.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Řím - Jestli jste zvyklí zabírat si na druhý den lepší místo na pláži pohozením ručníku, hrozí vám, že z dovolené odjedete o 200 eur (zhruba 5400 korun) lehčí. Právě takovou pokutu stanovily italské úřady. Bojují proti návštěvníkům, jejichž pohozené ručníky nebo lehátka považují za nefér vůči ostatním návštěvníkům.

Minulou sobotu zabavila pobřežní stráž v Livornu 37 lehátek nebo křesílek, 30 slunečníků, ručníky, a dokonce i plavky. V toskánském městě Cecina lidé nesmějí podle místního nařízení nechat bez dozoru věci u moře do 8:30, kdy se pláž otevírá. Zabavování plážového vybavení je hlášeno také z Tortoreta v kraji Abruzzo a pláže v obci Roseto Capo Spulico v Kalábrii.

Pokuta hrozí podle italského listu La Repubblica tomu, kdo bude své věci požadovat zpět.

Italská policie také zaznamenala případy, kdy se různí podvodníci pokoušeli pronajmout turistům lehátka a slunečníky, které jsou normálně zdarma.

Není to poprvé, co se italské úřady snaží vložit do ručníkové války na plážích. Před několika lety dostalo šest turistů v Ligurii pokutu za to, že deset svých ručníků rozprostřeli před šestou ranní. V jiném případě byl zatčen Brit, který spálil ručníky rezervující místa pro německé turisty. Obviněn nakonec nebyl.

 

Právě se děje

Další zprávy