Zabijte tyhle vojáky, vyzvali údajní islamističtí hackeři

ČTK ČTK
23. 3. 2015 23:30
Skupina říkající si Hackerská divize Islámského státu zveřejnila fotografie, jména a adresy amerických vojáků s cílem motivovat radikální muslimy v USA k jejich vraždám.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Washington - Skupina hackerů údajně spojená s teroristy z Islámského státu zveřejnila na internetu osobní údaje stovky amerických vojáků s výzvou k jejich zabití.

Oznámilo to dnes americké ministerstvo obrany, které všechny dotčené příslušníky ozbrojených sil na možné nebezpečí upozornilo. Zveřejněná data podle Pentagonu nepocházejí z žádného úniku citlivých informací.

Skupina říkající si Hackerská divize Islámského státu zveřejnila fotografie, jména a adresy vojáků s cílem motivovat radikální muslimy v USA k jejich vraždám.

Podle mluvčího Pentagonu Stevea Warrena není prokázáno, zda je skupina skutečně odnoží IS. Zveřejněné údaje mohou pocházet z veřejně dostupných záznamů, sociálních sítí a dalších zdrojů, z nichž je skupina mohla shromáždit, uvedl Warren.

Podle nejmenovaného bezpečnostního činitele citovaného agenturou AP se dosud neobjevila žádná konkrétní hrozba u žádného z dotčených vojáků.

USA jsou v čele koalice zemí podnikajících letecké údery na pozice IS v Iráku a Sýrii. Americké úřady v minulých týdnech překazily přípravu několika útoků chystaných údajně v odvetě za americké bombardování.

 

Právě se děje

teď

Benešovské nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy