Zabijte tyhle vojáky, vyzvali údajní islamističtí hackeři

ČTK ČTK
23. 3. 2015 23:30
Skupina říkající si Hackerská divize Islámského státu zveřejnila fotografie, jména a adresy amerických vojáků s cílem motivovat radikální muslimy v USA k jejich vraždám.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Washington - Skupina hackerů údajně spojená s teroristy z Islámského státu zveřejnila na internetu osobní údaje stovky amerických vojáků s výzvou k jejich zabití.

Oznámilo to dnes americké ministerstvo obrany, které všechny dotčené příslušníky ozbrojených sil na možné nebezpečí upozornilo. Zveřejněná data podle Pentagonu nepocházejí z žádného úniku citlivých informací.

Skupina říkající si Hackerská divize Islámského státu zveřejnila fotografie, jména a adresy vojáků s cílem motivovat radikální muslimy v USA k jejich vraždám.

Podle mluvčího Pentagonu Stevea Warrena není prokázáno, zda je skupina skutečně odnoží IS. Zveřejněné údaje mohou pocházet z veřejně dostupných záznamů, sociálních sítí a dalších zdrojů, z nichž je skupina mohla shromáždit, uvedl Warren.

Podle nejmenovaného bezpečnostního činitele citovaného agenturou AP se dosud neobjevila žádná konkrétní hrozba u žádného z dotčených vojáků.

USA jsou v čele koalice zemí podnikajících letecké údery na pozice IS v Iráku a Sýrii. Americké úřady v minulých týdnech překazily přípravu několika útoků chystaných údajně v odvetě za americké bombardování.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy