reklama
 
 

Mladá žena zabíjí drogové dealery na objednávku. Nájemným vrahům na Filipínách přibývají zakázky

28. 8. 2016 11:55
Maria poprvé zabila před dvěma lety. Nyní "pracuje" v rámci vládou podporovaného boje proti drogám. Současný filipínský prezident Rodrigo Duterte ve své předvolební kampani slíbil, že během prvního půlroku v úřadě zemře 100 000 zločinců. Za několik posledních týdnů bylo zabito okolo 1900 lidí. Z toho jich 756 zemřelo rukou policie.

Manila – Maria vzala život nejméně šesti lidem. Na Filipínách se živí jako nájemný zabiják, "pracuje" v rámci vládou podporovaného boje proti drogám.

"Moje první práce byla před dvěma roky. Kousek odsud v provincii. Byla jsem hodně vystrašená a nervózní, protože to bylo poprvé," svěřila se mladá žena reportérovi serveru BBC. V rukou při tom držela jedno ze svých dětí.

Od doby, co se v červnu stal prezidentem Rodrigo Duterte, zastřelila dalších pět lidí. Podle vlastních slov na rozkaz svého nadřízeného, policisty.

Současný filipínský prezident už ve své předvolební kampani slíbil, že během jeho prvního půlroku v úřadě zemře 100 000 zločinců. Na mysli přitom měl zejména drogové dealery.

Za několik posledních týdnů bylo zabito okolo 1900 lidí, z toho 756 rukou policie. Údajně se bránili zatčení, připomíná BBC. Ostatní úmrtí jsou podle úřadů vyšetřována.

"Opravdu záleží na životech desítky těchto zločinců? Pokud já jsem ten, kdo čelí všemu tomu smutku, záleželo by mi na životech 100 těchto idiotů?" pronesl Duterte minulý víkend.

"Přišla jsem k němu a zastřelila ho"

Maria patří do týmu, kde jsou jejími kolegyněmi i další dvě ženy. Ty jsou považovány za méně nápadné, protože nikdo nepředpokládá, že se živí smluvním zabíjením.

To není na Filipínách novinkou. Dutertem prosazovaná válka proti drogám ale nájemným vrahům přinesla řadu "zakázek", s nimiž roste i riziko. V ten samý den, kdy mluvila s BBC, se Maria musela s manželem narychlo přestěhovat, protože jejich úkryt byl prozrazen.

K zabíjení se dostala právě přes svého muže. "Můj manžel dostal příkazem zabíjet lidi, kteří nezaplatili své dluhy," popisuje, jak to všechno začalo. "Jednou potřebovali ženu, tak mě k tomu přivedl. Když jsem uviděla muže, kterého jsem měla zabít, přišla jsem k němu a zastřelila ho."

"Mám pocit viny"

Maria i její manžel vyrostli v chudé manilské čtvrti. Než začali zabíjet na zakázku, byli bez pravidelného příjmu. Skupinka tří až čtyř lidí si za jednu objednanou vraždu přijde na 20 000 pesos, což je pro chudé Filipínce dost peněz.

"Mám pocit viny, je to těžké na nervy. Nechci, aby po mně šly rodiny těch, které jsem zabila,“ obává se Maria. Také neví, co má odpovídat svému staršímu synovi, když se ptá, jak je možné, že rodiče mají tolik peněz. "Nechci, aby se proti nám obrátily děti a řekly, že mohly žít, protože my zabíjeli za peníze."

Maria přiznala, že si přeje, aby její další úkol byl poslední. Odejít z branže ale podle ní není vůbec jednoduché. Její šéf hrozí, že zabije každého, kdo bude chtít skončit.

autor: Kateřina Vítková | 28. 8. 2016 11:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama