Žertoval o Shrekovi i svých dcerách. Barack Obama a jeho 10 vybraných vtipů

Dominika Perlínová Dominika Perlínová
Aktualizováno 7. 8. 2021 22:08
Bývalý americký prezident Barack Obama oslavil ve středu 60. narozeniny. Byl opakovaně hostem večerních talk show, nevyhýbal se korespondenčním večeřím a měl pověst zábavného řečníka. Terčem jeho vtipů byli političtí oponenti, kolegové i jeho dvě dospívající dcery.
První pár Spojených států byl jediným párem v rámci summitu G20, který obdržel od královny Alžběty II. soukromou audienci.
První pár Spojených států byl jediným párem v rámci summitu G20, který obdržel od královny Alžběty II. soukromou audienci. | Foto: Reuters

Začátek vtipu

Čtyřiačtyřicátý prezident Spojených států se snažil zlehčovat řadu svých projevů a veřejných vystoupení. Příležitosti se chopil i na zahraničních návštěvách. Když v roce 2011 mluvil před britským parlamentem ve Westminsteru, začal těmito slovy:

"Je mi obrovskou ctí promluvit v matce všech parlamentů, zde, ve Westminster Hall. Bylo mi řečeno, že poslední tři řečníci tu byli papež, Její výsost královna a Nelson Mandela. Což je buď velmi vysoká laťka, nebo začátek velmi zábavného vtipu."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Po střetu s nákladním vozem zemřel na Semilsku v pátek odpoledne zhruba pětadvacetiletý řidič osobního vozu

Tragická nehoda se stala u obce Horka u Staré Paky. ČTK to v sobotu řekl regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský. Okolnosti nehody policie dál šetří. V září je to druhá smrtelná nehoda v Libereckém kraji. 

před 39 minutami

V souvislosti s kampaní před nedělními parlamentními volbami v Německu zaznamenala policie více než 4200 trestných činů

Informoval o tom v sobotu list Die Welt, který se dotazoval úřadů v jednotlivých spolkových zemích. V roce 2017 den před parlamentními volbami informovaly úřady o 3660 trestných činech. Velkou většinu zaznamenaných trestných činů tvoří poškození cizí věci, většinou volebních plakátů. Policie se ale musela v souvislosti s volbami zabývat i násilnými trestnými činy či urážkami na cti.

před 53 minutami

Spilková je po prvním kole turnaje v Arkansasu pátá

Golfistka Klára Spilková výborně rozehrála turnaj LPGA v Rogersu a po prvním kole Arkansas Championship se dělí o páté místo. Česká olympionička zahrála šest ran pod par a ztrácí dva údery na vedoucí trojici, kterou tvoří Australanka Katherine Kirková a Korejky Či Un-i a Kim A-lim.

Spilková začala eaglem na úvodní čtyřparové jamce. Na další jamce přidala birdie, kterých v prvním kole zaznamenala celkem pět. Chybovala jen na dvanácté jamce, kde zahrála bogey. O páté místo se šestadvacetiletá česká golfistka dělí s dalšími čtyřmi hráčkami.

Tříkolový turnaj v Rogersu se hraje s dotací 2,3 milionu dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy