Žertoval o Shrekovi i svých dcerách. Barack Obama a jeho 10 vybraných vtipů

Dominika Perlínová Dominika Perlínová
Aktualizováno 7. 8. 2021 22:08
Bývalý americký prezident Barack Obama oslavil ve středu 60. narozeniny. Byl opakovaně hostem večerních talk show, nevyhýbal se korespondenčním večeřím a měl pověst zábavného řečníka. Terčem jeho vtipů byli političtí oponenti, kolegové i jeho dvě dospívající dcery.
První pár Spojených států byl jediným párem v rámci summitu G20, který obdržel od královny Alžběty II. soukromou audienci.
První pár Spojených států byl jediným párem v rámci summitu G20, který obdržel od královny Alžběty II. soukromou audienci. | Foto: Reuters

Začátek vtipu

Čtyřiačtyřicátý prezident Spojených států se snažil zlehčovat řadu svých projevů a veřejných vystoupení. Příležitosti se chopil i na zahraničních návštěvách. Když v roce 2011 mluvil před britským parlamentem ve Westminsteru, začal těmito slovy:

"Je mi obrovskou ctí promluvit v matce všech parlamentů, zde, ve Westminster Hall. Bylo mi řečeno, že poslední tři řečníci tu byli papež, Její výsost královna a Nelson Mandela. Což je buď velmi vysoká laťka, nebo začátek velmi zábavného vtipu."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy