Za vzpouru trest smrti. Odvolací soud v Bangladéši potvrdil rozsudek pro 139 vojáků

ČTK ČTK
27. 11. 2017 13:54
Bangladéšský odvolací soud v pondělí potvrdil trest smrti pro 139 vojáků za účast na vzpouře z roku 2009. Vzpoura si tehdy vyžádala 74 obětí, mezi kterými byly desítky vojenských velitelů. Soud nižší instance v roce 2013 udělil trest smrti 151 vojákům. Souzeno tehdy bylo 846 obžalovaných a kromě absolutních trestů padly také tresty doživotí a odnětí svobody od tří do deseti let. Kauza se týká vzbouření z února 2009, kdy se proti svým představeným postavily stovky příslušníků bangladéšské polovojenské jednotky pověřené ostrahou hranic. Velitelé odmítli vyhovět jejich požadavkům ohledně platů, vybavení nebo pracovních podmínek.
Bangladéšští vojáci - ilustrační foto.
Bangladéšští vojáci - ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy