Zpronevěřil miliony, aby zvelebil své paláce. Soud potvrdil Mubarakovi tři roky vězení za korupci

ČTK ČTK
9. 1. 2016 13:55
Egyptský soud zamítl odvolání exprezidenta Husního Mubaraka a jeho dvou synů a potvrdil jim tříletý trest za korupci pro zpronevěru deseti milionů eur z veřejných fondů, jež použili na zvelebování prezidentských paláců. Synové ale sotva nastoupí k odpykání trestu. Loni v říjnu totiž soud nařídil jejich propuštění z vězení s poukazem na to, že doba, kterou strávili za mřížemi v předběžné vazbě od revoluce v roce 2011, jejich trest pokryla. Exprezident Mubarak byl v květnu 2011 obviněn z podílu na vraždě 846 demonstrantů při protivládních protestech v lednu a únoru téhož roku. V červnu 2012 byl odsouzen na doživotí, odvolací soud ale nařídil nové projednání. To neskončilo.
Husní Hubarak na snímku z roku 2013 poslouchá verdikt, na jehož základě byl sice podmínečně propuštěn z vazby, kvůli jinému obvinění ale za mřížemi zůstal.
Husní Hubarak na snímku z roku 2013 poslouchá verdikt, na jehož základě byl sice podmínečně propuštěn z vazby, kvůli jinému obvinění ale za mřížemi zůstal. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy