Jihoafričanka dostala deset let vězení. Unesla dívku a vychovala ji jako vlastní

ČTK ČTK
15. 8. 2016 14:28
Na veřejnosti je nalezená dcera známá jako Zephany Nurseová. Toto jméno jí dali rodiče a používala je média po jejím zmizení. Po nynějším nalezení se ale dívka rozhodla, že bude dále používat jméno, které jí dala nyní 51letá únoskyně.
Celeste Nurseová, biologická matka unesené dívky.
Celeste Nurseová, biologická matka unesené dívky. | Foto: Reuters

Johannesburg – Za únos a vychování novorozené holčičky dostala žena v Jihoafrické republice deset let vězení. Dívka byla z porodnice v Kapském Městě unesena v dubnu 1997, pouhé tři dny po narození.

Zpět k biologickým rodičům se dostala poté, co se jejich druhá dcera spřátelila ve škole s dívkou, která jí byla nesmírně podobná. To podle stanice BBC vyvolalo podezření některých lidí. Následné policejní vyšetřování a testy DNA ukázaly, že dívky jsou sestry.

Na veřejnosti je nalezená dcera známá jako Zephany Nurseová. Toto jméno jí dali rodiče a používala je média po jejím zmizení. Po nynějším nalezení se ale dívka rozhodla, že bude dále používat jméno, které jí dala nyní 51letá únoskyně.

Soud v zájmu ochrany jejího soukromí nařídil, že média nesmějí používat dívčino adoptivní jméno ani jméno její únoskyně.

Jihoafrická média uvedla, že již dospělá Zephany se zatím odmítá přátelit s biologickými rodiči. Za svou matku stále pokládá ženu, která ji ukradla z porodnice a má nyní zůstat léta za mřížemi. Výši trestu pro únoskyni odsoudila i biologická babička nalezené vnučky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy