Děda Mráz se zjevil u hranic s Ukrajinou. Zakuklení Rusové s ním sehráli divadlo

Video Video
19. 12. 2022 12:00
Ruští vojáci v Bělgorodském regionu, který se nachází nedaleko hranic s Ukrajinou, potkali Dědu Mráze. Muž oblečený v ruské verzi Santa Clause se za nimi rozjel v obrněném transportéru, pak se vydal ke skupině zamaskovaných mužů sněhem, aby jim předal pytel mandarinek.
U ukrajinských hranic se zjevil Děda Mráz. Zakuklení Rusové s ním sehráli divadlo. | Video: Reuters

"Často dostávám dopisy od vašich kolegů a každý z nich si přeje oslavit Nový rok doma, v teple domova, s mandarinkami. Proto jsem se rozhodl přinést vám mandarinky. Je dost pro všechny," říká na videu postava Dědy Mráze s červeným nosem.

Video zveřejnila bělgorodská radnice na sociální síti Telegram. Oblast je jedním z ruských příhraničních regionů, kam po začátku Putinovy invaze na Ukrajinu dopadají bomby, většinou na sklady pohonných hmot a munice. 

Gubernátor Vjačeslav Gladkov tvrdí, že i v neděli byl aktivován systém protivzdušné obrany. Svědci uváděli, že ve městě slyšeli hlasité výbuchy. Gladkov řekl, že čtyři lidé byli zraněni a převezeni do nemocnice. Žádné další podrobnosti o incidentu ale nesdělil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy