Za pumovým útokem v Bangkoku stál gang pašeráků lidí

ČTK ČTK
15. 9. 2015 16:51
Srpnový pumový útok na hinduistickou svatyni v thajské metropoli Bangkoku spáchali údajně členové sítě pašeráků lidí, kteří převáděli menšinové Ujgury z Číny do Turecka. Podle vyšetřovatelů byl atentát odvetou za zásah thajských úřadů, které pašeráckou síť rozbily. Jednalo se o síť, která převádí Ujgury z jedné země do druhé. Pumový útok byl důsledkem skutečnosti, že thajské úřady zničily tuto síť sloužící k pašování lidí a její členové nemohli pokračovat ve svém podnikání," prohlásil šéf thajské policie.
Místo útoku.
Místo útoku. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy