Za pumovým útokem v Bangkoku stál gang pašeráků lidí

ČTK ČTK
15. 9. 2015 16:51
Srpnový pumový útok na hinduistickou svatyni v thajské metropoli Bangkoku spáchali údajně členové sítě pašeráků lidí, kteří převáděli menšinové Ujgury z Číny do Turecka. Podle vyšetřovatelů byl atentát odvetou za zásah thajských úřadů, které pašeráckou síť rozbily. Jednalo se o síť, která převádí Ujgury z jedné země do druhé. Pumový útok byl důsledkem skutečnosti, že thajské úřady zničily tuto síť sloužící k pašování lidí a její členové nemohli pokračovat ve svém podnikání," prohlásil šéf thajské policie.
Místo útoku.
Místo útoku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy