Za podněcování nenávisti na sociálních sítích dostal šéf Pegidy pokutu 9600 eur

ČTK ČTK
30. 11. 2016 12:57
Předák německého protiimigračního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) Lutz Bachmann musí zaplatit pokutu 9600 eur (260 000 korun) za podněcování nenávisti vůči uprchlíkům. Verdikt nižšího soudu se stal pravomocným při dnešním odvolacím řízení u zemského soudu v Drážďanech. Bachmann v září 2014 na Facebooku označil uprchlíky za "dotěrný hmyz", "odpad" a "špinavou pakáž". Proti trestu se odvolal jak Bachmann, tak státní zastupitelství, podle něhož byl takový trest příliš mírný. Bachmann tedy odvolání stáhl, čímž se rozsudek stal pravomocným.
Lutz Bachmann.
Lutz Bachmann. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy