Za padělání schengenských víz obžalovali v Kosovu dvacet lidí, za vízum chtěli až 95 tisíc

ČTK ČTK
19. 5. 2016 20:50
Z obchodování s falešnými vízy do Schengenu bylo ve čtvrtek v Kosovu obžalováno dvacet osob. "Tyto trestné činy byly spáchány v letech 2011 až 2014. Týkají se prodávání schengenských víz získaných korupcí a paděláním," konstatoval prokurátor evropské mise ve zprávě určené pro veřejnost. Bez bližšího upřesnění dodal, že tato skupina obžalovaných je rovněž obviněna z organizované kriminality a z pašování migrantů. Podle médií jsou do případu zapleteni také dva pracovníci italské ambasády. Zpravodajský server Insajderi.com napsal, že překupníci chtěli za jedno vízum 2700 až 3500 eur (73 tisíc až 95 tisíc korun). Uvedl rovněž, že vyšetřování se dotklo zhruba stovky lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy