reklama
 
 

Za pád dítěte do výběhu goril matku neobviníme, uzavřela prokuratura vyšetřování

6. 6. 2016 20:05
Policie prošetřovala, zda rodiče dávali na svého syna dobrý pozor a zda mohli jeho pádu do výběhu zabránit. Případnému obvinění se však prý vůbec nepřiblížila. Žena do ZOO doprovázela ještě tři další děti a chlapec odběhl zcela nečekaně

Cincinnati (USA) - Americká prokuratura nevznese žádné obvinění proti matce, jejíž syn na konci května spadl do výběhu goril. Jednu z nich pak ošetřovatelé při záchraně chlapce museli zastřelit. Informovala o tom v pondělí agentura AP.

Případ vyvolal ve Spojených státech velkou pozornost veřejnosti, která rodinu kritizovala za nedostatečnou péči.

Policie prošetřovala, zda rodiče dávali na svého syna dobrý pozor a zda mohli jeho pádu do výběhu zabránit. V pondělí prokurátor Joe Deters ve vysvětlení uvedl, že matka do ZOO doprovázela ještě tři další děti, když hoch zcela náhle odběhl. Dodal, že svým chováním se matka vůbec nepřiblížila tomu, aby ji jeho úřad musel obvinit. Její vyšetřování požadovaly desetitisíce lidí, kteří podepsali příslušnou petici.

Dvoumetrákový samec gorily nížinné Harambe podle videa zveřejněného na internetu tahal chlapce po vodním příkopu, avšak zjevně mu neublížil. Po deseti minutách zaměstnanci zahrady zvíře zastřelili. Šéf ZOO Thane Maynard to následně označil za jedinou možnost, neboť Harambe byl podle něj nenadálou situací zmaten a mohl dítěti ublížit.

ZOO se v úterý chystá pro návštěvníky opět otevřít úsek s gorilami. Výběh nyní chrání zesílený plot. Zahradu navíc čeká inspekce ministerstva zemědělství, která prověří, její roli v incidentu.

Lidský život má naprostou přednost, v Cincinnati Zoo jednali naprosto správně. Byla tam nervózní atmosféra, to se na gorily přenese, říká Bobek. | Video: Filip Horký |  09:21

autor: ČTK | 6. 6. 2016 20:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama