Za dvojnásobnou vraždu zastřelit. Soud v Bělorusku vynesl letos první rozsudek smrti

ČTK ČTK
17. 3. 2017 21:15
Soud v Bělorusku v pátek vynesl první letošní rozsudek smrti. Dvaatřicetiletého muže obviněného z dvojnásobné vraždy soud ve městě Homel odsoudil ke smrti zastřelením, informovala rozhlasová stanice Rádio Svoboda. Bělorusko zůstává jedinou evropskou zemí, která trest smrti nezrušila. V referendu, které se konalo v roce 1996, hlasovala většina obyvatel pro zachování trestu smrti. Za posledních 20 let bylo k nejvyššími trestu odsouzeno přes 400 lidí. Prezident Alexandr Lukašenko za celou dobu udělil milost jen jedinému z odsouzenců. Mezinárodní i místní organizace a spolky na ochranu lidských práv popravy v Bělorusku tvrdě kritizují, zatím ale neúspěšně.
Prezident Alexandr Lukašenko za celou dobu udělil milost jen jedinému z odsouzenců.
Prezident Alexandr Lukašenko za celou dobu udělil milost jen jedinému z odsouzenců. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy