Z rakouské továrny unikl chlor. Čtyři desítky lidí utrpěly zranění

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 13. 12. 2017 15:13
Po úniku kyseliny v rakouské továrně nedaleko Lince jsou čtyři desítky lidí zraněny. Příčina nehody zatím není jasná, zřejmě je technického rázu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Vídeň - Při úniku chloru v továrně na výrobu škrobu v severorakouské obci Aschach an der Donau bylo ve středu zraněno na 40 lidí, z toho až devět vážně. Stovky pracovníků byly evakuovány, informovala agentura APA.

Firma Agrana, v jejímž provozu se incident odehrál, se domnívá, že únik způsobila technická závada. Přesná příčina neštěstí je však nejasná, stejně jako rozsah škod.

Podle mluvčího firmy výroba tento týden stála kvůli plánované revizi a odstávce. Ve středu v 8:00 SEČ unikl plyn z jedné nádrže.

Zhruba 40 lidí bylo převezeno do nemocnic v Linci a Welsu, uvedla Birgit Gitterleová z místního Červeného kříže. Lidé si stěžovali většinou na problémy s dýcháním po úniku plynu.

Záchranné týmy zasahovaly na místě v hojném počtu. Nasazeny byly i tři vrtulníky a 20 sanitek. Jen z Červeného kříže zasahovalo 60 zdravotníků. Pomocnou ruku poskytlo i osm praktických lékařů z okolí.

Všech 200 pracovníků, kteří byli v době neštěstí na místě, bylo podle mluvčího firmy Agrana evakuováno. Podle Červeného kříže bylo do bezpečí přesunuto dokonce 300 osob.

Společnost Agrana doufá, že brzy obnoví provoz. "Hasiči průběžně provádějí měření, v kontaktu jsme i se všemi úřady," uvedla firma.

V závodě v Aschachu vyrábí Agrana kukuřičný škrob. Po říjnovém rozšíření továrny má zpracovávat 540 tisíc tun kukuřice ročně, což je o třetinu více než dosud.

 

Právě se děje

Další zprávy