Z Prahy do Frankfurtu bez Lufthansy. Piloti nadále stávkují

ČTK ČTK
9. 9. 2015 8:40
Piloti stávkují už od úterka. Firma kvůli středečnímu protestu odvolala tisícovku z 1520 plánovaných letů a protest se dotkne zhruba 140 tisíc cestujících. Zrušeny byly mimo jiné všechny spoje Lufthansy mezi Prahou a Frankfurtem, což je šest odletů a šest příletů. Piloti mimo jiné požadují zachování přechodného opatření, které jim umožňuje odejít do penze v 55 letech a podle něhož jim Lufthansa do dovršení zákonného důchodového věku 65 let vyplácí část mzdy.
Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Piloti německé letecké společnosti Lufthansa ve středu pokračují ve dvoudenní stávce, která se od půlnoci soustředí na lety na krátké a střední vzdálenosti. Firma kvůli středečnímu protestu odvolala tisícovku z 1520 plánovaných letů.

Zrušeny byly mimo jiné všechny spoje Lufthansy mezi Prahou a Frankfurtem, což je šest odletů a šest příletů.

Stávka se ve středu podle Lufthansy dotkne zhruba 140 tisíc cestujících. Protest by měl skončit o půlnoci, odborový svaz pilotů Vereinigung Cockpit (VC) nicméně v úterý nevyloučil, že akci prodlouží. Protest souvisí s rok a půl trvajícím sporem ohledně mezd a důchodů, kvůli kterému piloti stávkují již potřinácté.

Lufthansa v úterý neuspěla se žádostí o soudní zákaz stávky. Firma se poté sice odvolala k soudu vyšší instance, ten však bude o případu jednat až ve středu dopoledne, takže již nebude schopen středeční stávku zastavit, napsala agentura DPA.

Piloti mimo jiné požadují zachování přechodného opatření, které jim umožňuje odejít do penze v 55 letech a podle něhož jim Lufthansa do dovršení zákonného důchodového věku 65 let vyplácí část mzdy. Aerolinky chtějí pro nové zaměstnance posunout věkovou hranici odchodu do důchodu na 59 let, aby snížily náklady, a mohly tak lépe konkurovat diskontním přepravcům v čele s irskou společností Ryanair.

 

Právě se děje

Další zprávy