Z pěstírny uprchl milion švábů, čeká se dlouhá bitva

ČTK ČTK
27. 8. 2013 7:03
Místní úřady už začaly postřikovat oblast kolem zařízení prostředky na hubení hmyzu.
Syčivý šváb. Na něj japonští vědci připevňují piezoelektrická vlákna.
Syčivý šváb. Na něj japonští vědci připevňují piezoelektrická vlákna. | Foto: Wkimedia Commons

Peking - Nejméně milion švábů uprchl z čínské pěstírny v provincii Ťiang-su, kde byli chováni pro lékařské účely.

Místní úřady už začaly postřikovat celou oblast kolem zařízení prostředky na hubení hmyzu a vyzvaly obyvatele, aby zachovali klid, napsal s odvoláním na čínská média list Times of India.

Velký švábí útěk se odehrál již 22. srpna, kdy "neznámý vetřelec" zničil pěstírnu množící šváby k použití v čínské tradiční medicíně. Přesuny desítek tisíc švábů vyvolaly značnou paniku mezi obyvateli oblasti Ta-feng, kde pěstírna stojí.

Čínský tisk citoval zaměstnance zařízení, podle kterého údaj "milion švábů" je velmi "konzervativní odhad" a počet uprchlíků ve skutečnosti může být mnohem vyšší.

A s ohledem na schopnost švábů rychle se množit se místní úřady chystají na dlouhou bitvu ve snaze je zničit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy