Z lodi, která shořela u Santa Cruz, se našlo 33 těl obětí. Jeden člověk se pohřešuje

ČTK ČTK
4. 9. 2019 19:14
Záchranářům se podařilo najít těla 33 obětí pondělního neštěstí, při němž u kalifornského ostrova Santa Cruz shořela loď, na níž bylo 39 lidí. Znamená to, že ještě jeden člověk se pohřešuje, oznámila agentura AP. Pěti členům posádky se podařilo z lodi včas vyskočit, ostatní uhořeli.
Trosky shořelé lodi u ostrova Santa Cruz.
Trosky shořelé lodi u ostrova Santa Cruz. | Foto: Reuters

Plameny zachvátily loď Conception v noci, kdy většina lidí spala v podpalubí. Loď se vydala na třídenní exkurzi v potápění. Pěti členům posádky včetně kapitána se podařilo vyskočit, doplavat k nafukovacím člunům na zádi a dostat se k nedaleko zakotvenému plavidlu. Loď se pak potopila a převrátila.

Mezi zatím identifikovanými oběťmi jsou středoškolští studenti, učitel přírodních věd a jeho dcera, námořní biolog a pětičlenná rodina. K přesné identifikaci těl budou provedeny testy DNA.

Plameny se šířily velmi rychle, zablokovaly úzké schodiště vedoucí na horní palubu, takže ti, kdo byli dole, neměli šanci uniknout.

Důvod vzniku požáru se vyšetřuje a Národní úřad pro bezpečnost v dopravě ohlásil na odpoledne místního času tiskovou konferenci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy