Z kempů na jihu Francie bylo kvůli záplavám evakuováno 1600 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 8. 2018 23:22
Mezi evakuovanými v severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche, je mnoho dětí a turistů.
Jih Francie zasáhl přívalový déšť. Záchranáři kvůli záplavám evakuovali více než 1600 lidí | Video: Reuters

Paříž - Francouzští záchranáři evakuovali převážně z kempů v jižní Francii za asistence helikoptér na 1600 lidí kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť. Podle francouzských médií to dnes uvedlo ministerstvo vnitra. Mezi evakuovanými v departementech Ardèche, Drome a Gard jsou stovky dětí a mnoho turistů. Kvůli velké vodě byla vyhlášena pohotovost v celkem šesti departementech. Pohřešuje se jedna osoba.

Téměř polovina evakuací se týká severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche. Představitel místních úřadů Thierry Dousset televizní stanici BFM-TV řekl, že lidé byli evakuováni z pěti kempů. Televize informovala, že pohřešovaná osoba je 70letý Němec, který se v jednom z letních táborů staral o děti. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda.

V obci Bagnols-sur-Cèze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli podchlazení, informovala správa departmentu Gard. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů.

V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž, napsal server Franceinfo.

Na zásahu se podílelo bezmála 70 hasičů a 120 příslušníků vojenské policie a byly nasazeny čtyři helikoptéry. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná.

V departementu Ardèche bylo z jednoho z kempů evakuováno 184 Němců, většinou dětí. Podle úřadů se všem dostalo péče zdravotníků a většina je v pořádku. Deset z nich muselo být převezeno do nemocnic s lehčími zraněními či podchlazením.

 

Právě se děje

Další zprávy