reklama
 
 

Z detoxikačního centra ve Vietnamu uteklo 200 narkomanů, dveře rozbili noži a cihlami

11. 8. 2018 22:50
Spor pacientů s personálem v detoxikačním centru na jihu Vietnamu přerostl ve vzpouru, zhruba dvě stovky lidí ze zařízení utekly.

Hanoj - Více než 200 pacientů v sobotu uteklo z detoxikačního centra na jihu Vietnamu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policejní zdroj. Jde o další podobný incident týkající se kontroverzního systému zacházení s osobami závislými na návykových látkách v této zemi jihovýchodní Asie.

V posledních letech se ve Vietnamu odehrálo několik hromadných útěků z podobných zařízení. K poslednímu z nich došlo právě dnes v detoxikačním centru v provincii Tien Giang, sdělil AFP policejní důstojník, který nechtěl být jmenován.

Něco přes polovinu pacientů bylo sice vráceno, ale přibližně stovka zbývajících je stále na útěku a policie je hledá, sdělil také uvedený zdroj.

O události rovněž informoval státem kontrolovaný zpravodajský web VnExpress. Podle něj došlo ke sporu pacientů s personálem, který přerostl ve vzpouru. Pacienti vyzbrojení noži a cihlami pak rozbili vchodové dveře a dali se na útěk.

Na sociálních sítích se podle AFP objevily amatérské záběry, na nichž jsou vidět desítky většinou polonahých mužů bloumajících po dálnici nedaleko léčebného centra.

Některé závislé osoby jsou ve Vietnamu ze zákona povinny strávit až dva roky ve střediscích pro odvykání závislosti na drogách. Část jich nechají internovat jejich rodiny a část do center vstupuje dobrovolně.

Podle státem kontrolovaných médií je v detoxikačním centru v provincii Tien Giang zavřeno více než 650 lidí. Kolik osob tam přišlo z vlastní vůle, ale není známo.

V podobných zařízeních ve Vietnamu je podle loňských oficiálních vládních statistik 220 000 lidí. Většina je závislých na metamfetaminu, tedy pervitinu, nebo na heroinu.

autor: ČTK | 11. 8. 2018 22:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama