reklama
 
 

Yoko Ono udělila mírovou cenu skupině Pussy Riot

21. 9. 2012
Yoko Ono Yoko Ono | Foto: Reuters
Neudělaly nic špatného, jen se zastaly svobody slova, řekla Yoko Ono při ceremoniálu

New York - Yoko Ono, vdova po Johnu Lennonovi, v pátek udělila mírovou cenu LennonOno ruské punkové skupině Pussy Riot, jejíž tři členky si v současnosti odpykávají trest dvou let vězení za "punkovou modlitbu" v moskevském chrámu Krista Spasitele.

Ocenění Yoko Ono podle agentury AP předala Pjotru Verzilovi, který je manželem jedné z uvězněných rockerek.

"Je to hrozná věc, že všechny tři dívky byly uvězněny, aniž udělaly něco špatného. Jen se zastaly svobody slova," uvedla Yoko Ono během předávacího ceremoniálu.

Verzilov devětasedmdesátileté japonské umělkyni a mírové aktivistce poděkoval a prohlásil, že cena zvyšuje mezinárodní tlak na ruské úřady, aby zpěvačky propustily.

Mírová cena LennonOno se uděluje každé dva roky.

Naděžda Tolokonnikova, Marja Aljochina a Jekaterina Samucevičová byly v březnu tohoto roku zatčeny po svém nenadálém vystoupení v chrámu Krista Spasitele. V polovině srpna byly odsouzeny na dva roky do "v nápravné kolonii veřejného charakteru". Zbylých devět členek punkové kapely nepřestává ve své kritice Putinovy a Medveděvovy vlády. Dvě z nich dokonce Rusko opustily po oznámení policie, že po nezadržených protestujících stále pátrá.

autor: ČTK | 21. 9. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama