reklama
 
 

Wikipedia zamkla Romneyho profil, na vině je komik

10. 8. 2012 22:41
Upravte mu stránky, jak jen to jde, nabádal voliče známý bavič Stephen Colbert

Washington - Republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney má na Wikipedii uzamčený profil.

Malý stříbrný zámek v pravém horním rohu značí, že editovat informace o Romneym nemohou anonymní uživatelé otevřené encyklopedie.

Stejně jsou k úpravám uzavřené i stránky jiných vysoce postavených republikánů: senátorů Roba Portmana a Marca Rubia či guvernéra Chrise Christieho.

Wikipedia vydala opatření poté, co známý televizní bavič Stephen Colbert vyzval diváky, ať upravují stránky "jako zběsilí". Nejvíce úprav podle něj vyhraje soutěž o popularitu vlivných republikánů. Zájem byl tak obrovský, až musela Wikipedia zasáhnout.

"Má to být encyklopedie, takže troška legrace je přípustná. Jak je toho ale moc, začíná nepořádek," uvedl pro BBC mediální koordinátor Wikipedie David Gerard.

Nápad představil krátce poté, co Romneyho kandidaturu na příštího šéfa Bílého domu podpořil slavný hollywoodský herec Clint Eastwood.

Stephen Colbert je hlavně politický satirik, který ve své show The Colbert Report pravidelně zesměšňuje konzervativní televizní komentátory. Společně s Johnem Stewartem patří k současným nejsledovanějším americkým politickým bavičům.

Časopis Time jej v roce 2006 zařadil na seznam stovky nejvlivnějších lidí světa.

autoři: Zahraničí, ČTK | 10. 8. 2012 22:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama