WHO zbavila Mugabeho funkce vyslance dobré vůle, ustoupila kritice

ČTK ČTK
22. 10. 2017 14:38
Světová zdravotnická organizace (WHO) po ostré kritice zbavila funkce vyslance dobré vůle autoritářského prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho. Oznámil to podle agentury Reuters generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, který Mugabemu funkci přidělil. Ve svém prohlášení na twitteru dal činitel najevo, že v reakci na projevy znepokojení nad jmenováním Mugabeho se své rozhodnutí rozhodl zrušit. Výběr Mugabeho ostře kritizovaly nevládní organizace hájící lidská práva i představitelé zemí finančně přispívajících na chod WHO. Třiadevadesátiletý Mugabe je nejstarší hlavou státu na světě a jedním z nejdéle panujících afrických vůdců.
Robert Mugabe
Robert Mugabe | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy