Weinstein žádá newyorský soud, aby zamítl žalobu z obtěžování

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 2. 2018 6:59
Filmový producent Harvey Weinstein, kterého desítky žen obvinily ze sexuálního obtěžování, žádá newyorský federální soud, aby řízení s ním zastavil, protože údajné útoky se odehrály dávno a o vydírání žaloba nepředložila žádné důkazy. Weinstein svou žádost podpořil údajnými příznivými výroky několika hollywoodských hvězd. Weinsteinova obhajoba se odvolala na výroky Meryl Streepové a Jennifer Lawrenceové, které k chování obviněného producenta neměly žádné výhrady. Lawrenceová měla říct moderátorce Oprah Winfreyové, že Weinsteina zná 20 let a vždy se k ní choval pěkně. Podle Streepové Weinstein při natáčení vždy vystupoval korektně.
Harvey Weinstein
Harvey Weinstein | Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy