Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel

Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel
Motorová pila u vašeho ucha se vzmůže sotva na stovku, porovnali účinek specialisté z nadace Hear the World, organizace upozorňující na příčiny ztrát sluchu.
Jiná studie doplnila další kvalitu - podle lékařů umělohmotné trubky rozšiřují po stadionu a jeho návštěvnících bacily a viry chřipky.
Co je prozatím bezkonkurenčně nejsledovanějším videem mistrovství světa v jižní Africe?
"The Vuvuzela - Legendary horn!". K pondělnímu ránu 409 460 shlédnutí na YouTube...
Foto: Reuters
Reuters Simona Holecová, Reuters
14. 6. 2010 12:08

Johannesburg - Fotbalové mistrovství sotva začalo, a tak není divu, že se o samotném fotbale zatím mluví méně, než o ... hluku vuvuzel.

Jako by se nad hřištěm přeháněl gigantický roj včel. Zhruba tak zní zvuky tradiční trubky, jejíž jekot dosahuje 127 decibelů.

Ale co naděláte, vuvuzely patří k africké fotbalové kultuře. A tohle mistrovství se nehraje v Německu.

 

Přečtěte si také dnešní fotbalový deník: Řev vuvuzel šíří viry a bacily. A upřímně, všechny štve

---

Bzučení vuvuzel zní strašně a fotbal zachraňují Němci - ZDE

Program: Vydržte cvrkot vuvuzel, Oranjes za to stojí - ZDE

Jabulani nepomohl, na MS padá nejméně branek v historii ZDE

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy