Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel

Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel
Motorová pila u vašeho ucha se vzmůže sotva na stovku, porovnali účinek specialisté z nadace Hear the World, organizace upozorňující na příčiny ztrát sluchu.
Jiná studie doplnila další kvalitu - podle lékařů umělohmotné trubky rozšiřují po stadionu a jeho návštěvnících bacily a viry chřipky.
Co je prozatím bezkonkurenčně nejsledovanějším videem mistrovství světa v jižní Africe?
"The Vuvuzela - Legendary horn!". K pondělnímu ránu 409 460 shlédnutí na YouTube...
Foto: Reuters
Reuters Simona Holecová, Reuters
14. 6. 2010 12:08

Johannesburg - Fotbalové mistrovství sotva začalo, a tak není divu, že se o samotném fotbale zatím mluví méně, než o ... hluku vuvuzel.

Jako by se nad hřištěm přeháněl gigantický roj včel. Zhruba tak zní zvuky tradiční trubky, jejíž jekot dosahuje 127 decibelů.

Ale co naděláte, vuvuzely patří k africké fotbalové kultuře. A tohle mistrovství se nehraje v Německu.

 

Přečtěte si také dnešní fotbalový deník: Řev vuvuzel šíří viry a bacily. A upřímně, všechny štve

---

Bzučení vuvuzel zní strašně a fotbal zachraňují Němci - ZDE

Program: Vydržte cvrkot vuvuzel, Oranjes za to stojí - ZDE

Jabulani nepomohl, na MS padá nejméně branek v historii ZDE

 

Právě se děje

před 11 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy