Vztahy USA a Ruska jsou nejhorší za desítky let, řekl Medveděv. Trumpa ale chválil

ČTK ČTK
14. 11. 2017 12:52
Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou teď na nejnižším bodě za desítky let. Prohlásil to v úterý ruský premiér Dmitrij Medveděv. Podle agentury RIA Novosti také řekl, že ve filipínské Manile krátce hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Medveděv kritizoval říjnové rozhodnutí Washingtonu rozšířit seznam protiruských sankcí. Dodal, že Spojené státy tak prohlásily Rusko za svého nepřítele, nikoliv jen soupeře. Rusko proti sankcím, které už v říjnu označilo za nepřátelský akt, opakovaně protestuje a hrozí odvetou. Podle Medveděva je Moskva na nová odvetná opatření připravena. Proti osobě prezidenta Trumpa ale Medveděv výhrady nemá, označil ho za otevřeného a dobrého člověka.
Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin.
Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Atentátník z německého Hanau absolvoval bojová cvičení na Slovensku

Atentátník, který v Hanau postřílel v únoru devět lidí, prošel loni nejméně dvěma bojovými tréninky u jedné soukromé bezpečnostní firmy na Slovensku. Informoval o tom dnes německý zpravodajský magazín Der Spiegel.

Podle Spiegelu Tobias Rathjen výcviky absolvoval v červenci a září a za instruktory měl bývalé vojáky a příslušníky jednotek speciálního nasazení. Vyšetřovatelé informace potvrdili také agentuře DPA, ale další podrobnosti ke slovenským pobytům pachatele německá média nepřinesla.

Třiačtyřicetiletý Tobias Rathjen 19. února v hesenském městě zastřelil devět lidí. Později byl on a jeho 72letá matka nalezeni mrtví v jejich bytě. Šlo o jeden z nejhorších rasistických útoků v Německu od 2. světové války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy