Vzdušný štít před Ruskem. Tak letouny NATO střeží Pobaltí

Vzdušný štít před Ruskem. Tak letouny NATO střeží Pobaltí
Členské státy NATO se ve střežení vzdušného prostoru Lotyšska, Estonska a Litvy střídají po třech měsících.
Od 1. ledna chrání Pobaltí italské, polské, španělské a belgické vzdušné síly.
Díváte se na polský MiG-29, v závěsu za ním jsou dva italské stroje Eurofighter Typhoon.
Letouny společného dohledu nad Pobaltím startují z letecké vojenské základny Zokniai v litevském městě Šiauliai. Snímek ze startu italského Typhoonu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
14. 3. 2015 13:50
Fotogalerie: Pobaltské země nemají vlastní nadzvukové stíhací stroje. V rámci solidarity tak pomáhají další členské země Severoatlantické aliance.

Šiauliai - Účastníci mise Baltic Air Policing Severoatlantické aliance procházejí v posledních měsících nejtěžší zkouškou ve své více než desetileté historii.

V době, kdy se Rusko a Západ pohybují na hraně další studené války, střeží vzdušný prostor pobaltských zemí, jejichž letectvo nedisponuje nadzvukovým stíhacím letectvem.

Podívejte se, co jaké stroje lze spatřit u hranic s Ruskem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy