Významný americký přístav ochromily výbušniny

Petr Jemelka Petr Jemelka
12. 1. 2010 18:40
V přístavu ve městě Morehead City byla údajně v kontejneru objevna trhavina
Hlídač obchází kontejnery v čínském přístavu Wuhan. Odsud poputují do Londýna, kde se stanou součástí hotelu.
Hlídač obchází kontejnery v čínském přístavu Wuhan. Odsud poputují do Londýna, kde se stanou součástí hotelu. | Foto: REUTERS/Stringer

Morehead City - Ve městě Morehead v Severní Karolíně musel být kvůli nálezu výbušniny dnes zcela uzavřen největší námořní přístav.

Zatím blíže nespecifikovaná explozivní látka byla nalezena v nákladních kontejnerech.

Přístav a přilehlé okolí byly evakuovány a na místě jsou nyní pyrotechnici, kteří zkoumají, o jakou látku se jedná. Podle policejního šéfa ve městě Morehead City se zřejmě jedná o pentaerythrittetranitrát - známý jako Pentrát, což je silná trhavina. 

Přístav v Morehead City je jedním z nejvýznamnějších nákladních přístavů na východním pobřeží Spojených států. Bližší informace k případu zatím nejsou známy. Podle agentury Reuters byla zřejmě evakuace pouze preventivní a mohlo se jednat o planý poplach. 

 

Právě se děje

před 45 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy