Vystoupení Trumpa provázely násilnosti, jeho příznivci a odpůrci po sobě házeli kameny i láhve

ČTK ČTK
28. 5. 2016 8:04
Příznivci a odpůrci miliardáře Donalda Trumpa, republikánského uchazeče o kandidaturu pro volby prezidenta USA, na sebe házeli kameny a plastové lahve s vodou. Ke střetu došlo během jeho pátečního vystoupení v San Diegu. Policie při zásahu zatkla dvanáct lidí.
Trumpův předvolební mítink v San Diegu provázely násilnosti.
Trumpův předvolební mítink v San Diegu provázely násilnosti. | Foto: Reuters

San Diego - Předvolební vystoupení amerického miliardáře Donalda Trumpa provázely v pátek v kalifornském San Diegu násilnosti. Příznivci a odpůrci republikánského uchazeče o kandidaturu pro volby prezidenta USA na sebe házeli kameny a plastové lahve s vodou. Podle serveru BBC policie při zásahu zatkla 12 lidí.

"Nesouhlasím s nenávistným, bigotním a rasistickým jazykem Donalda Trumpa a jeho arogancí a intolerancí," řekla místním médiím protestující Martha McPhailová v San Diegu. Toto město leží těsně u hranic s Mexikem, na nichž chce Trump postavit obří zeď proti imigrantům. Kromě toho hodlá Trump v případě zvolení prezidentem Spojených států vracet uprchlíky ze Sýrie, vyslovil se i pro uzavření USA všem muslimům.

"Můj otec mi vždy říkal, že potřebujeme jako prezidenta byznysmana," řekl v San Diegu stanici CNS Trumpův příznivce, obchodník Riley Hansen.

Newyorský miliardář Trump se na mítinku snažil získal další hlasy před republikánskými primárkami, které se v Kalifornii konají 7. června. Podle propočtu agentury AP z tohoto týdne už Trump má dostatečný počet delegátů potřebný pro automatickou nominaci Republikánské strany do boje o prezidentský úřad.

Trump štípl Ameriku a řekl jí, že není možné si nevšímat, co se v ní a v celém světě děje, říká Hašková Coolidge | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy