Vyšetřovatelé Organizace pro zákaz chemických zbraní se dostanou do Dúmy ve středu, tvrdí Rusko

ČTK ČTK
16. 4. 2018 21:28
Vyšetřovatelé Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) budou moci vstoupit do syrské Dúmy ve středu. Řekl to v Haagu Igor Kirillov z ruského ministerstva obrany. Experti OPCW jsou od soboty v Damašku, ale do Dúmy, která byla podle Západu 7. dubna terčem chemického útoku, se zatím nedostali. Kirillov řekl, že ze silnic vedoucích k Dúmě je třeba ještě odstranit miny. Do Dúmy se už dostali v rámci vládou zorganizované návštěvy novináři agentury AP. Mluvili s tamními obyvateli, kteří jim 7. duben popsali jako "hrozný plynový útok". Nejvíc zasáhl údajně děti a starší osoby. Lidé útok připisují radikální skupině Džajš al-Islám, která město měla pod kontrolou do až do minulého týdne.
Útok na syrské město Dúma ze 7. dubna 2018.
Útok na syrské město Dúma ze 7. dubna 2018. | Foto: ČTK

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy