reklama
 
 

Výrobce vozítek Segway se na jednom z nich zabil

28. 9. 2010 17:10
James W. Heselden spadl z útesu do řeky. Bylo mu 62 let.

Londýn - Britský milionář Jim Heselden zemřel poté, co se s dvoukolovým elektrickým vozítkem Segway zřítil z útesu do řeky. Heselden byl majitelem společnosti, která vozítka vyrábí.

Neštěstí se stalo nedaleko města Leeds na severu Anglie.

Dvaašedesátiletého Heseldena List Sunday Times zařadil na seznam 1000 nejbohatších obyvatel Velké Británie. Jeho majetek se odhadoval na více než 166 milionů liber (4,8 miliardy korun). Heselden zároveň patřil ke známým lidumilům. Na charitu přispěl během svého života miliony liber.

Policie jeho smrt vyšetřuje jako nešťastnou náhodu.

Heseldenova cesta k bohatství však nebyla jednoduchá. Ze školy odešel již v patnácti letech a následně se živil jako horník. Po stávce horníků v roce 1984 však ztratil práci. Postupně se z něj ale stal zámožný podnikatel. Zbohatl díky britské společnosti Hesco Bastion, která se mimo jiné zabývá výrobou pro armádu.

Později Heselden zakoupil také americkou společnost Segway, která vyrábí oblíbená dvoukolová vozítka.

Segway je dopravní prostředek pro jednoho pasažéra poháněný elektromotorem. Na jedno nabití ujede až 40 kilometrů při rychlosti 20 kilometrů za hodinu. Vozítko je s oblibou využíváno také při turistických prohlídkách ve větších městech.

autor: Zahraničí | 28. 9. 2010 17:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama