Foto: Luxus výletní lodi Costa Concordia ještě před nehodou. Zemřelo tehdy 32 lidí

Foto: Luxus výletní lodi Costa Concordia ještě před nehodou. Zemřelo tehdy 32 lidí
A zde po ztroskotání. Hlavní vinu nesl podle soudu kapitán plavidla Francesco Schettino. Odchýlil se od kurzu a přiblížil loď ke břehu manévrem zvaným inchino, jímž někdy výletní lodě rozsvícenými světly a sirénami zdraví obyvatele ostrova.
A zde opět nedotčená Costa Concordia v Barceloně - dole lze vidět policejní auta.
Každý cestující měl podle Zocha ve své kajutě záchrannou vestu a byl poučen, co v případě vyhlášení poplachu dělat.
Zochovi mohou hovořit o štěstí. Na plavbu s Costou Concordií se chtěli vypravit i v osudném roce 2012, kdy k havárii došlo, ale nestihli synovi včas vyřídit pas.
Foto: Pavel Zoch
ČTK per Petr Jemelka ČTK, per, Petr Jemelka, Lucie Kalivodová
Aktualizováno 13. 1. 2022 17:42
Před deseti lety ztroskotala u italského ostrova Giglio luxusní výletní loď Costa Concordia. Při havárii zemřelo 32 lidí. Kapitán Francesco Schettino, který z lodi utekl mezi prvními, si nyní odpykává šestnáctiletý trest. Prohlédněte si na fotkách českého turisty, jak luxusní plavidlo ještě před katastrofou vypadalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy