Foto: Luxus výletní lodi Costa Concordia ještě před nehodou. Zemřelo tehdy 32 lidí

Foto: Luxus výletní lodi Costa Concordia ještě před nehodou. Zemřelo tehdy 32 lidí
A zde po ztroskotání. Hlavní vinu nesl podle soudu kapitán plavidla Francesco Schettino. Odchýlil se od kurzu a přiblížil loď ke břehu manévrem zvaným inchino, jímž někdy výletní lodě rozsvícenými světly a sirénami zdraví obyvatele ostrova.
A zde opět nedotčená Costa Concordia v Barceloně - dole lze vidět policejní auta.
Každý cestující měl podle Zocha ve své kajutě záchrannou vestu a byl poučen, co v případě vyhlášení poplachu dělat.
Zochovi mohou hovořit o štěstí. Na plavbu s Costou Concordií se chtěli vypravit i v osudném roce 2012, kdy k havárii došlo, ale nestihli synovi včas vyřídit pas.
Foto: Pavel Zoch
ČTK per Petr Jemelka ČTK, per, Petr Jemelka, Lucie Kalivodová
Aktualizováno 13. 1. 2022 17:42
Před deseti lety ztroskotala u italského ostrova Giglio luxusní výletní loď Costa Concordia. Při havárii zemřelo 32 lidí. Kapitán Francesco Schettino, který z lodi utekl mezi prvními, si nyní odpykává šestnáctiletý trest. Prohlédněte si na fotkách českého turisty, jak luxusní plavidlo ještě před katastrofou vypadalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy