Vyjdou dosud nezveřejněné duety Mercuryho a Jacksona

ČTK ČTK
1. 8. 2013 8:18
Obě hvězdy populární hudby nahrály společné písně v roce 1983 v Jacksonově sídle
Michael Jackson nahrál s Freddiem Mercurym duety ve svém sídle v roce 1983.
Michael Jackson nahrál s Freddiem Mercurym duety ve svém sídle v roce 1983. | Foto: Reuters

Londýn - V Británii zřejmě brzy vyjdou společné písně dvou zesnulých velikánů populární hudby 20. století, Freddieho Mercuryho a Michaela Jacksona.

Mercury a Jackson songy nazpívali v Jacksonově kalifornském sídle v roce 1983, ale materiál dosud nebyl zveřejněn. Podle rozhlasové stanice BBC Radio 4 frontmanovi britské kapely Queen a králi popu vyjdou tři společné duety, které tehdy nahráli.

Kytarista Queen Brian May, který se na nahrávkách také podílel, na svém blogu uvedl, že společně s producentem Williamem Orbitem pracuje na zkompletování záznamů.

Projekt je to prý "vzrušující, podnětný, emočně vysilující". May věří, že lidé by si písně mohli poslechnout "za pár měsíců".

May už v roce 2011 uvedl, že od správců Jacksonovy pozůstalosti dostal povolení k vydání nahrávek. Známý DJ Paul Gambaccini BBC řekl, že šlo "rozhodně o velmi vážný pokus" o dobrou hudbu.

Freddie Mercury zemřel v roce 1991 ve svých 45 letech v důsledku onemocnění AIDS. Michael Jackson zemřel v červnu 2009 ve věku 50 let na neúmyslné předávkování léky.

 

Právě se děje

Další zprávy