Posaďte se na stejný gauč. Rakouský list nabízí pobyt ve vile z videa se Strachem

ČTK ČTK
22. 5. 2019 16:36
Rakouský bulvární list Österreich pro své čtenáře spustil slosovací soutěž, jejíž výherce může získat víkendový pobyt ve vile na Ibize. Ne ale jen tak v nějaké vile - jde o místo, kde se natáčelo video, které se stalo osudným bývalému rakouskému vicekancléři a předsedovi Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinzi-Christianovi Strachemu.
Záběr z videa s Heinzem-Christianem Strachem natočeného před dvěma lety na Ibize | Video: Reuters

Vila se nabízí k pronájmu za 800 až 1100 eur na noc (20 600 až 28 000 korun) na serveru Airbnb, má čtyři ložnice, několik koupelen a bazén. Leží nedaleko hlavního města španělského ostrova Ibiza a recenze má veskrze pozitivní.

K účasti v loterii stačí zájemcům vyplnit přihlašovací formulář se jménem, adresou, telefonním číslem a e-mailem. Výherce bude následně vylosován. "Nenechte si tuto jedinečnou šanci ujít - vila je jinak úplně obsazená," napsal na svém serveru bulvární list.

Hlavní atrakcí pro vítěze zcela jistě bude hnědý gauč, na kterém Strache na záběrech sedí. Video z roku 2017 zachycuje politika, jak hovoří s údajnou neteří ruského oligarchy o možném nezákonném financování své strany a o státních zakázkách výměnou za pomoc v tehdy nadcházejících rakouských volbách.

Páteční zveřejnění videa v německých médiích vyvolalo v alpské zemi politickou krizi. Strache rezignoval na funkci vicekancléře i předsedy strany a kancléř Sebastian Kurz o víkendu vypověděl protiimigrační FPÖ koaliční smlouvu.

Záznam, jehož autoři jsou neznámí, se objevil pouze několik dní před volbami do Evropského parlamentu, které se v Rakousku uskuteční v neděli 26. května.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy