Posaďte se na stejný gauč. Rakouský list nabízí pobyt ve vile z videa se Strachem

ČTK ČTK
22. 5. 2019 16:36
Rakouský bulvární list Österreich pro své čtenáře spustil slosovací soutěž, jejíž výherce může získat víkendový pobyt ve vile na Ibize. Ne ale jen tak v nějaké vile - jde o místo, kde se natáčelo video, které se stalo osudným bývalému rakouskému vicekancléři a předsedovi Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinzi-Christianovi Strachemu.
Záběr z videa s Heinzem-Christianem Strachem natočeného před dvěma lety na Ibize | Video: Reuters

Vila se nabízí k pronájmu za 800 až 1100 eur na noc (20 600 až 28 000 korun) na serveru Airbnb, má čtyři ložnice, několik koupelen a bazén. Leží nedaleko hlavního města španělského ostrova Ibiza a recenze má veskrze pozitivní.

K účasti v loterii stačí zájemcům vyplnit přihlašovací formulář se jménem, adresou, telefonním číslem a e-mailem. Výherce bude následně vylosován. "Nenechte si tuto jedinečnou šanci ujít - vila je jinak úplně obsazená," napsal na svém serveru bulvární list.

Hlavní atrakcí pro vítěze zcela jistě bude hnědý gauč, na kterém Strache na záběrech sedí. Video z roku 2017 zachycuje politika, jak hovoří s údajnou neteří ruského oligarchy o možném nezákonném financování své strany a o státních zakázkách výměnou za pomoc v tehdy nadcházejících rakouských volbách.

Páteční zveřejnění videa v německých médiích vyvolalo v alpské zemi politickou krizi. Strache rezignoval na funkci vicekancléře i předsedy strany a kancléř Sebastian Kurz o víkendu vypověděl protiimigrační FPÖ koaliční smlouvu.

Záznam, jehož autoři jsou neznámí, se objevil pouze několik dní před volbami do Evropského parlamentu, které se v Rakousku uskuteční v neděli 26. května.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální napadení číšníka v centru Prahy. Pražský vrchní soud potvrdil, že muži spáchali těžké ublížení na zdraví, nikoliv pokus o vraždu, jak skutek kvalifikovala státní zástupkyně. Arminovi snížil odvolací senát trest o půl roku, Aräshovi výši původního trestu potvrdil. Součástí verdiktu je i desetileté vyhoštění obou bratrů z ČR.

Devětadvacetiletý Armin a o tři roky starší Aräsh přicestovali v dubnu 2018 do české metropole s dalšími přáteli na rozlučku se svobodou. Na zahrádce restaurace u obchodního centra Quadrio se skupina dostala do sporu s obsluhou, protože si do podniku přinesla vlastní alkohol a odmítala odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře číšník, který přispěchal na pomoc manažerovi restaurace. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku. Musel se podrobit několika operacím a zažádal si o invalidní důchod.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy