Vyčistěte oděvy od jedů, vyzývá Greenpeace světové textilní značky

Vyčistěte oděvy od jedů, vyzývá Greenpeace světové textilní značky
Módní přehlídka Greenpeace v Pekingu upozorňující na nebezpečné látky v oblečení známých světových značek, které se šijí v asijských textilkách.
Mexické celebrity Juanjo Herrera (model), Gala Koksharova (modelka), Poncho Herrera (herec) and Claudia Lizaldi (TV moderátorka) vyjádřili podporu kampani Greenpeace "DETOX" akční módní přehlídkou. Měli na sobě oblečení různých značek testovaných a zmiňovaných ve studii Greenpeace "Toxické nitky". Na závěr se vysvlékli do spodního prádla z biobavlny se vzkazem "Žádné jedy v mém oblečení".
Modelka Gala Koksharova při detoxikační kampani Greenpeace v Mexiku.
Mexický model Juanjo Herrera při detoxikační kampani Greenpeace.
Foto: Greenpeace International
Pavel Baroch
30. 11. 2012 18:54

Mezinárodní organizace Greenpeace spustila další kolo své kampaně Detox, jejímž cílem je do roku 2020 vyčistit světový textilní průmysl. Koncem listopadu se na několika místech světa konaly akce, které upozorňovaly na to, že v tričkách, kalhotách či spodním prádle světových značek jsou jedovaté látky a že dodavatelské továrny v Asii vypouštějí škodliviny do životního prostředí.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy