Východolibyjská armáda dobyla poslední baštu islamistů v Benghází

ČTK ČTK
18. 3. 2017 19:10
Síly východolibyjské vlády dobyly poslední baštu islamistů v Benghází. Ukončily tím týdny střetů s islamistickými povstalci, kteří se seskupili v několika výškových budovách na jihozápadě druhého největšího města Libye. Sdělila to Libyjská národní armáda (LNA) východolibyjského vůdce Chalífy Haftara. Někteří z ozbrojenců bojujících na východě proti Haftarovi se otevřeně hlásili k Islámskému státu nebo ke skupinám napojeným na teroristickou síť Al-Káida. Libye se od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu. Benghází, které bylo střediskem revoluce, tehdy padlo do rukou radikálů, proti nimž začala bojovat Haftarova LNA.
Boje v Benghází (ilustrační foto)
Boje v Benghází (ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Oštěpařka Tzéngková zlepšila v 17 letech juniorský světový rekord

Řecká oštěpařka Elína Tzéngková se stala v 17 letech juniorskou světovou rekordmankou. Na víkendovém domácím šampionátu v Janině hodila šestisetgramové náčiní do vzdálenosti 63,96 metru a o deset centimetrů překonala pět let staré maximum Kubánky Yulenmis Aguilarové.

Tzéngková se měsíc před osmnáctými narozeninami zapsala do rekordních tabulek hned prvním pokusem. Další neabsolvovala a bude se soustředit na šampionát dospělých o nadcházejícím víkendu.

Vítězka předloňských olympijských her mládeže se zároveň zařadila na druhé místo v národních historických tabulkách. Lepší je pouze dvojnásobná mistryně světa, evropská šampionka a majitelka stříbra a bronzu z olympijských her Mirela Manjaniová (67,51).

Další zprávy