Výbuchy na severu Kosova poničily domy dvou Srbů. Nepřijatelný čin, prohlásil premiér

ČTK ČTK
26. 11. 2017 22:17
Dva výbuchy v neděli podle místní policie otřásly obcí Zubin Potok na severu Kosova. Při explozích v obci obývané především kosovskými Srby nikdo nebyl zraněn, hlášeny jsou škody na dvou domech a třech vozidlech. Zubin Potok se nachází 55 kilometrů severozápadně od kosovského hlavního města Priština. Brzy ráno zde explodovaly dva ruční granáty a poškodily domy dvou místních Srbů, kteří pracují pro kosovské bezpečnostní složky. Policie nikoho nezadržela a záležitost vyšetřuje. Premiér Kosova označil událost za "nepřijatelný čin, jehož cílem bylo udržovat obyvatele v napětí". Kosovo vyhlásilo nezávislost v roce 2008, Srbsko ale jeho suverenitu neuznává.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy