Výbuchy dvou náloží ukrytých v autě zabily v Somálsku čtyři lidi

ČTK ČTK
25. 3. 2018 16:52
Výbuchy dvou náloží umístěných v autech v somálské metropoli Mogadišo si v neděli vyžádaly životy nejméně čtyř lidí, včetně řidiče vozu. Ačkoliv se k útoku zatím žádná organizace nepřihlásila, za podobnými atentáty často stojí teroristická skupina Šabáb. S odkazem na policii o tom informovala agentura AP. Incident se stal nedaleko parlamentu a ministerstva vnitra na cestě vzdálené asi 200 metrů od prezidentského paláce. Bomba vybuchla u kontrolního stanoviště poté, co automobil s podezřelým řidičem zastavila policie. O život při incidentu přišli mimo jiné dva vojáci a téměř 10 civilistů bylo zraněno. O několik hodin dříve exploze jiné nálože v autě na okraji Mogadiša zabila jednoho člověka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy