Po výbuchu v centru Vídně zůstal jeden mrtvý a 13 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 4. 2014 19:04
Bezmála osm hodin po explozi se záchranářům podařilo vyprostit z trosek živou ženu. Výbuch zdemoloval krov a horní dvě patra domu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Vídeň - Nejméně jednoho mrtvého a 13 zraněných si vyžádal silný výbuch, který dopoledne vážně poškodil jeden z domů na proslulé vídeňské nákupní třídě Mariahilfer Strasse.

Bezmála osm hodin po explozi se záchranářům podařilo vyprostit z trosek živou osmačtyřicetiletou ženu, po níž pátrali za pomoci speciálních kamer a psů.

Příčina exploze, která zdemolovala krov a horní dvě patra budovy, není známá.

Vyproštěná žena podle policejní mluvčí Adiny Mircioaneové přežila v dutině pod sutinami. Je schopná mluvit a na první pohled se zdá, že ani neutrpěla těžká zranění, uvedla mluvčí podle agentury APA. Zachráněná byla převezena k vyšetření do nemocnice.

Už dříve záchranáři v troskách našli 19letého mladíka v kritickém stavu, který krátce poté těžkým zraněním podlehl.

Úřadům se mezitím kromě dvou lidí podařilo kontaktovat všechny obyvatele, kteří jsou v domě hlášeni. Zda tam bydleli ještě další lidé, není známo.

Zatím také není jasné, co výbuch způsobilo. Z dostupných snímků je ale patrné, že exploze nastala uvnitř domu. Portál derstandard.at napsal, že dům údajně neměl plynovou přípojku.

Neštěstí se událo na takzvané vnější části ulice Mariahilfer Strasse. Vnitřní část, kde mají obchody světoznámé značky, je dlouhá 1,8 kilometru, vnější pak 1,9 kilometru. Zmíněné označení nicméně není oficiální.

 

Právě se děje

Další zprávy