Výbuch par ve frankfurtské kavárně si vyžádal čtyři zraněné

ČTK ČTK
27. 6. 2016 22:15
Terorismus policie vyloučila, šlo zřejmě o nedbalost uklízečky.
Foto: Aktuálně.cz

Frankfurt nad Mohanem - Vznícení par, které se uvolnily z čisticího prostředku, a následný výbuch v kavárně ve Frankfurtu nad Mohanem si v pondělí vyžádaly čtyři zraněné. Informovala o tom agentura DPA. Zaměstnankyně podniku je ve vážném stavu. Exploze nastala pravděpodobně v důsledku vznícení par ze spreje, jímž jedna ze zaměstnankyň podniku čistila lednici. Příčina vznícení ale zatím jasná není. Bombový útok na základě prvotních poznatků vyšetřování vyloučila. Žena, která uklízela, je ve vážném stavu. Lehká zranění utrpěli tři lidé, kteří procházeli kolem kavárny na rušné nákupní třídě a které zasáhly střepy z výlohy. Škodu zasahující hasiči odhadli na 200 000 eur (5,4 milionu Kč).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy