reklama
 
 

Výbuch na tržišti v Nigérii zabil nejméně 32 lidí a 80 zranil

Aktualizováno 17. 11. 2015 23:55
Výbuch otřásl tržištěm s ovocem a zeleninou ve městě Yola na severovýchodě Nigérie kolem 20 hodin místního času. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v oblasti často útočí islamisté z radikální skupiny Boko Haram.

Yola - Nejméně 32 mrtvých a 80 zraněných si dnes vyžádala exploze na tržišti ve městě Yola na severovýchodě Nigérie. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na Červený kříž. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v oblasti často útočí islamisté z radikální skupiny Boko Haram.

Výbuch otřásl tržištěm s ovocem a zeleninou kolem 20 hodin místního času krátce poté, co lidé vycházeli z mešity po večerních modlitbách. "Exploze nastala uprostřed davu. Sanitky odvážejí postižené do nemocnic a hned se vrací pro další," řekl agentuře AFP představitel záchranářů.

Město Yola je u hlavní silnice vedoucí k městu Jimeta ve státě Adamawa u kamerunských hranic. V oblasti má své bašty radikální islamistická skupina Boko Haram.

Koncem října zabily dva atentáty v mešitách ve městech Jimeta a Maiduguri celkem nejméně 45 lidí. Na sto dalších bylo zraněno.

Islámští extremisté zabíjejí v oblasti křesťany i některé muslimy, které obviňují, že se neřídí islámským právem šaría. Atentátníci z Boko Haram mají v posledních měsících v Nigérii a v okolních zemích na svědomí životy stovek civilistů.

Islamistické milice Boko Haram v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabily v posledních letech na severovýchodě Nigérie a v okolních státech už více než 20 000 lidí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari v předvolební kampani slíbil, že proti nim tvrdě zakročí. Bojovat s nimi teď má především mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.

17. 11. 2015 23:07

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama