reklama
 
 

Výbuch na jihu Afghánistánu zabil dva lidi a zranil guvernéra

23. 3. 2019 9:11
Při dvou explozích v metropoli afghánské provincie Hílmand zahynuli nejméně dva lidé a alespoň 23 jich bylo zraněno, včetně místního guvernéra. Incident se odehrál na slavnosti uspořádané u příležitosti dne farmářů na stadionu ve městě Laškargáh. K odpovědnosti za útok se dosud nikdo nepřihlásil. Informovala o tom agentura Reuters.

Svědci uvedli, že guvernér provincie Muhammad Jasín Chán byl výbuchem sražen k zemi a poté ho jeho ochranka odvedla z místa činu. Jeho zdravotní stav není znám. Příčina výbuchu dosud není zřejmá, pravděpodobně však šlo o nastraženou nálož.

Několikadenní ceremonie ke dni farmářů se v Laškargáhu zúčastnilo na tisíc lidí. Již ve čtvrtek zaútočili radikálové z místní odnože Islámského státu na podobné shromáždění v hlavním městě Kábulu, kde zabili šest lidí a 23 jich zranili. Oslavy se konají v době tradičního afghánského nového roku, který připadá na 21. březen. Někteří radikální islamisté toto slavení odmítají a považují ho za neislámské.

Hílmand je jednou z několika afghánských provincií, kde mají povstalci největší vliv a kontrolují nejrozsáhlejší část území. Dnešní útok přišel přesně rok poté, co nálož v automobilu zabila 14 lidí sledujících zápasnické utkání v Laškargáhu.

autor: ČTK | 23. 3. 2019 9:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama