Výbuch bomby zabil v Grozném pět policistů

Reuters, Red Zah
5. 5. 2008 11:05
Bomba má zřejmě souvislost s nástupem Medveděva

Groznyj - Pět mrtvých policistů a dva zranění. Taková je bilance útoku na služebnu policie na předměstí čečenské metropole.

Podomácku vyrobená bomba z lahve naplněné kovovými šrapnely explodovala v neděli ve 23.10 místního času před policejní stanicí ve čtvrti Taškala. Kromě řadových milicionářů se cílem útoku stali i příslušníci speciálního oddílu.

O víkendu došlo ještě k jinému incidentu, při němž zahynul další policista. Útočníci tentokrát stříleli ze samopalů po dvou jedoucích policejních vozech.

Oba útoky dávají ruské jednotky do souvislosti se středeční inaugurací nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

Rusko Čečensko vojensky obsadilo v roce 1994. Ozbrojené útoky na ruské bezpečnostní složky jsou v neklidném jihokavkazském regionu poměrně běžné.

Čtěte více: Klid v Čečensku je vykoupen strachem. A nevydrží

 

Právě se děje

před 38 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy